W tym roku gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości miały miejsce w Osielcu. Uroczystości rozpoczęły się od wciągnięcia flagi państwowej na maszt przy remizie osieleckiej OSP.

Następnie uczestnicy udali się do kościoła parafialnego, by wziąć udział we mszy św. w intencji Ojczyzny, którą odprawił proboszcz osieleckiej parafii ks. Tadeusz Tokarz w koncelebrze z ks. Stanisławem Skowronkiem.

Po zakończeniu nabożeństwa dalsza część miała miejsce na cmentarzu przy grobie ks. kapelana Ferdynanda Wawro i przy mogiłach poległych obrońców ojczyzny. Został odegrany hymn państwowy, złożono wiązanki, a słowo do zebranych skierował wójt gminy Jordanów Artur Kudzia.

O muzyczną oprawę uroczystości zadbał chór "Vox Altisono" z Osielca pod kierunkiem Kseni Miśkiewicz, oraz orkiestra OSP z Osielca pod batutą kapelmistrza Michała Kusza. 
W obchodach wzięły udział poczty sztandarowe jednostek OSP, szkół, gminy, Szwadronu Toporzysko, przedstawiciele władz samorządowych, policji, straży, Związku Podhalan Oddział w Wysokiej, szkół i przedszkoli, rady sołeckiej, mieszkańców Osielca i gminy Jordanów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się i wspólnie uczcili Niepodległą.


Więcej zdjęć z uroczystości dostępnych jest na Facebooku GOKSiP Jordanów pod tym linkiem.