W ramach programu przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę w dniu 18.11.2021 r. uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Łętowni odbyli wycieczkę do Krakowa.


Dzieci odwiedziły wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa- Kopiec Kościuszki. To miejsce z którego nie tylko podziwiały panoramę Krakowa, ale przede wszystkim poznały najważniejsze fakty z życia bohatera narodowego-Tadeusza Kościuszki, poznały historię drogi Polaków do wolności.


Kolejnym elementem wycieczki był Wawel i spotkanie ze Smokiem Wawelskim. Następnie szlakiem Drogi Królewskiej dzieciaki dotarły do Rynku. Tam odkryły prawdziwy skarbiec wiedzy o przeszłości Krakowa. Aby go odkryć, udały się do Podziemi Rynku -podziemnego muzeum powstałego w 2005 roku. Po zejściu do podziemi przeniosły się o kilka setek lat wstecz, aż do czasów sprzed lokacji miasta w 1257 roku. W tej podróży w czasie wyobraźnię dzieciaków wspierały m.in. odsłonięte fundamenty chat z przełomu XII i XIII wieku, ceglane mury dawnych budowli, oryginalne, wydobyte podczas wykopalisk przedmioty czy rekonstrukcje rzemieślniczych warsztatów, a także nowoczesne multimedia. 


Sukiennice, ołtarz Wita Stwosza, hejnał grany na krakowskim Rynku dopełniły dzień pełen wrażeń. Uczniowie wrócili z wycieczki zachwyceni i pełni wrażeń.

Celem programu „Poznaj Polskę” ogłoszonego i dotowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki jest wsparcie organów prowadzących szkoły w uatrakcyjnieniu procesu edukacyjnego poprzez uczestnictwo w wycieczkach szkolnych. Program sfinansowany jest w 80% ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki, pozostałe 20% stanowi wkład własny
rodziców uczniów uczestniczących w projekcie.