Wójt Gminy Jordanów informuje, że opłata za odbiór odpadów komunalnych dla nieruchomości zamieszkałych na rok 2022 pozostanie na obecnie obowiązującym poziomie tj. 18 zł od osoby miesięcznie w przypadku posiadania kompostownika i kompostowania w nim bioodpadów. W przypadku braku kompostownika stawka opłaty wynosi 22 zł miesięcznie od osoby.

Stawkę na takim poziomie udało się utrzymać dzięki zleceniu zamówienia odbioru i transportu gminnej Spółce Komunalnej Skawa-Jordanów Sp. z o.o. z siedzibą w Osielcu. Dodatkowo Gmina Jordanów należy do Związku Gmin Dorzecza Górnej Skawy Świnna Poręba który prowadzi Regionalny Zakład Przetwarzania Odpadów w Suchej Beskidzkiej gdzie następuje przetworzenie zebranych z terenu gminy odpadów komunalnych po niższych stawkach zagospodarowania.