Wójt Gminy Jordanów informuje, że podpisał porozumienie z WFOŚiGW w Krakowie w sprawie współpracy w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze” dot. utworzenia punktu informacyjno-konsultacyjnego.

W związku z tym porozumieniem będzie można otrzymać pomoc przy wypełnianiu wniosków do programu „Czyste Powietrze” w Urzędzie Gminy Jordanów, ul. Mickiewicza 3 w środy od godz. 7.30 do godz. 16.30.
Zainteresowany prosimy o wcześniejsze ustalenie terminu porady za pośrednictwem e-mail: ekodoradca@gmina-jordanow.pl lub telefonicznie: 790 719 002, 18 2687619.

W celu sprawnej pomocy przy wypełnianiu wniosków właściciel nieruchomości (wnioskodawca) powinien przygotować:
- dane dot. istniejących źródeł ciepła (do likwidacji),
- dane dot. planowanych źródeł ciepła (brak dofinansowania do kotłów na węgiel)
i innych inwestycji (m.in. instalacji c.o. i c.w.u.),
- dane dot. dochodów, prawa własności, nr działki na której zlokalizowany jest
budynek.

W ramach programu „Czyste Powietrze” mieszkańcy mogą uzyskać dofinansowanie m.in.
do wymiany kotła, termomodernizacji budynku, modernizacji c.o. Szczegółowe informacje
o programie (m.in. zasady programu, druk wniosku wraz z instrukcją wypełniania, wymagane
dokumenty) dostępne są na stronie internetowej WFOŚiGW w Krakowie

Więcej informacji można uzyskać od pracownika Urzędu - ekodoradcy, adres e-mail:
ekodoradca@gmina-jordanow.pl, nr telefonu: 790 719 002, 18 2687619 lub bezpośrednio
w Urzędzie Gminy Jordanów.

Jednocześnie informuję, że w związku z ogłoszeniem na obszarze RP stanu epidemii,
związanego z pandemią COVID-19, zachęcamy do wcześniejszego ustalenia terminu

konsultacji.