Kim był i co zrobił, tego mieszkańcom gminy Jordanów przypominać nie trzeba. Dowódca V Wileńskiej Brygady AK – płk. Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka” znalazł się w niedzielę w centrum obchodów, na które do Osielca zjechali goście z całego kraju.


W imieniu wszystkich mieszkańców naszego regionu składamy serdeczne podziękowania księdzu kanonikowi Stanisławowi Skowronkowi za odprawienie mszy świętej w kościele parafialnym w Osielcu i zreferowanie pięknego kazania.
Ukłony kierujemy również w stronę państwa Bazińskich i gminnej ekipy. To głównie ich wysiłki sprawiły, że okolica popiersia płk. Zygmunt Szendzielarz „Łupaszki” w Osielcu prezentuje się dziś godnie.


W niedzielę podczas uroczystości z oficjalnym przemówieniem wystąpił wójt gminy Jordanów Artur Kudzia. Poźniej PGRH ZP. „Błyskawica” zaprezentowała ciekawe i interesujące rekonstrukcje historyczne
Uroczystość zorganizowali Małopolscy Patrioci, a podziękowania należą się również strażakom i orkiestrze OSP Osielec.