W sobotę, na szkolnej sali gimnastycznej w Osielcu, odbyły się zawody sportowe pn.”O kondycję bardzo dbamy-covidowi się nie damy!” 

Organizatorem rozgrywek było Stowarzyszenie „Śleboda” z Osielca oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie. Wzięły w nich udział drużyny z czterech sołectw gminy Jordanów: z Naprawy, Toporzyska, Wysokiej i Osielca. 

Do wykonania miały dziesięć różnorodnych konkurencji sportowych. Po zaciętej walce i dogrywce pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Naprawy, drugie - drużyna z Toporzyska, a trzecie - z Wysokiej. Tuż poza podium uplasowała się drużyna z Osielca. Wśród kibiców, swoją obecnością turniej zaszczycił Wójt Gminy Jordanów Artur Kudzia, radni gminni: Barbara Płanica, Adam Matejko i Ryszard Ordzowiały, członek Rady Sołeckiej w Osielcu Piotr Kaczmarczyk, a także rodzice i opiekunowie zawodników. Nad bezpieczeństwem zawodów czuwała obsługa medyczna osieleckiej OSP z naczelnikiem Łukaszem Kardasiem na czele. 

Zawody zostały rozegrane jako projekt współfinansowany przez Urząd Gminy w Jordanowie w ramach zadania publicznego otwartego konkursu ofert z zakresu upowszechniania kultury fizycznej w Gminie Jordanów w 2021 r. Fundatorem nagród było Stowarzyszenie „Śleboda” z Osielca.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla zawodników za udział w zawodach i piękną walkę, kibicom za doping, dyrektor szkoły Halinie Stec za możliwość organizacji zawodów w szkole, a panu Arkadiuszowi Motyce za pomoc w przygotowaniu. Dziękujemy OSP Osielec za obsługę medyczną zawodów, a Pizzerii Staff z Osielca za pyszną pizzę.


Galeria z wydarzenia jest dostępna na fanpage'u GOKSiP Jordanów.