Przed nami kolejna odsłona organizowanej od 11. lat inicjatywy, której celem jest dostrzeżenie i nagrodzenie firm społecznych, z sukcesem prowadzących działalność w Małopolsce.

Konkurs Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej to pozycja obowiązkowa dla wszystkich tych, którym bliska jest idea ekonomii społecznej, a prowadzona przez nich działalność gospodarcza służy realizacji obranej misji społecznej.

W ramach Konkursu przewidziano sześć kategorii, by dostrzec całe spektrum podmiotów na co dzień włączających się w rozwój przedsiębiorczości społecznej w Małopolsce. O tytuł Małopolskiego Lidera Przedsiębiorczości Społecznej powalczą podmioty ekonomii społecznej działające od co najmniej 2 lat. Młodsze firmy (które prowadzą działalność przynajmniej 1 rok) mogą ubiegać się o tytuł Debiutu Roku. Spośród finalistów wyłonionych w wyżej wskazanych kategoriach, publiczność – mieszkańcy Małopolski w ramach internetowego plebiscytu wybiorą swojego laureata w Kategorii Nagroda Publiczności.

Jak co roku zostaną też uhonorowane samorządy i komercyjne firmy, które swoimi działaniami wspierają małopolskie podmioty ekonomii społecznej.

Zgłoszenia do Konkursu można nadsyłać do dnia 13 września 2021 r.

Regulamin oraz pliki do pobrania dostępne są pod linkiem: https://rops.krakow.pl/aktualnosci/konkurs-malopolski-lider-przedsiebiorczosci-spolecznej-2021-zapraszamy-do-udzialu

ROPS w Krakowie: www.rops.krakow.pl
oraz Facebook: @ROPS.Krakow

Dział Ekonomii Społecznej ROPS: www.es.malopolska.pl

oraz Facebook: @malopolskaes

Inicjatorem i organizatorem Konkursu jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, realizujący projekt „Małopolski Ośrodek Koordynacji Ekonomii Społecznej – etap III” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, w ramach poddziałania 9.3 Wsparcie ekonomii społecznej. Konkurs realizowany jest na platformie Małopolskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej.

źródło: malopolska.pl