Zgodnie z wytycznymi Wojewody Małopolskiego przeprowadzany jest spis osób przyjmowanych z Ukrainy - osób które wyjechały z terenu Ukrainy po 24 lutego br.

Z tego względu zwracamy się do mieszkańców Gminy Jordanów, którzy przyjęli już uchodźców o zgłoszenie w trybie pilnym  tego faktu do Urzędu Gminy Jordanów (druk zgłoszenia w załączeniu). Konieczne jest podanie imion i nazwisk uchodźców, numerów ich paszportów, daty przekroczenia granicy oraz adresu miejsca czasowego pobytu.

Każdy uchodźca po przekroczeniu granicy musi przejść przez jeden z Punktów Recepcyjnych działających na granicy oraz tworzonych w miastach wojewódzkich. Ma to na celu określenie ilości osób docierających do Polski oraz skoordynowanie działań pomocowych.

Potwierdzenie pobytu (załącznik)