W minioną sobotę (12.03.) do gminy Jordanów dotarł transport darów dla uchodźców z Ukrainy.

Wszystko za sprawą pani Agnieszki Luchowskiej i pana Bartłomieja Kurosa, którzy w niemieckiej miejscowości Losheim zorganizowali zbiórkę dla potrzebujących.
W akcję włączyła się firma „Schulligen Reisen” z Losheim – Britten, której szefowa Claudia Schulligen zorganizowała darmowy transport darów do Polski, a także skoordynowała zbiórkę przez niemiecki Tennis Club Losheim i zadbała o nagłośnienie akcji w lokalnej prasie.
Po polskiej stronie akcję koordynowała pani Iwona Gołdyn – prezes Związku Dużych Rodzin 3+ Koło Jordanów i Maków Podhalański. Dzięki uprzejmości wójta gminy Jordanów Artura Kudzi, dary zostały zdeponowane w gminnym magazynie, skąd zostaną przekazane potrzebującym.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich ofiarodawców, dla pani Claudii Schulligen z firmy „Schulligen Reisen”, dla pana Rafała Piątka i Zbigniewa Wrotkowskiego - kierowców, którzy poświęcili swój wolny czas, by dary dotarły do Polski, dla pani Agnieszki Luchowskiej i Bartłomieja Kurosa, którzy nie pozostali obojętni na los uchodźców, a także dla pani Iwony Gołdyn za koordynacje akcji, wójtowi gminy Arturowi Kudzi i pracownikom gminy za wszelką pomoc.

Więcej zdjęć: tutaj