W dniu 17 marca br., w Łętowni, odbyło się walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze Koła Gospodyń ”Przebojowe Łętowianki” z Łętowni.

Uczestniczyły w nim członkinie koła, a także zaproszeni goście: wójt gminy Jordanów Artur Kudzia, ks. Stefan Stypuła - proboszcz łetowskiej parafii, radny Wiesław Hanusiak, radny Stanisław Książek, Justyna Sobinek - przedstawicielka ARiMR w Suchej Beskidzkiej, emerytowana doradczyni rolna Janina Totoś, a także Gabriela Korbel - dyrektor GOKSiP Jordanów.

Pierwsza część zebrania miała charakter sprawozdawczy. Przedstawiono sprawozdania z dzialalności koła, w tym sprawozdanie finansowe i sprawozdanie komisji rewizyjnej.

W drugiej część zebrania przeprowadzono wybory, w wyniku których przewodniczącą została Halina Grubarek, skarbnikiem - Bogusława Miernik, a sekretarzem - Danuta Proszek. W skład komisji rewizyjnej weszła Czesława Kucała i Irena Mizera.

Po ponad 30 latach przewodniczącą koła przestała być pani Elżbieta Płoska - wnuczka założycielki łętowskiego KGW.

Pani Elżbiecie składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za jej dotychczasową pracę na rzecz Łętowni i całej gminy.
Dziękujemy za zaangażowanie i ogrom pracy, jaki włożyła w rozwój KGW, a jednocześnie życzymy dużo zdrowia, sił i niespożytej energii.
Mamy nadzieję, że wciąż pozostanie aktywną członkinią koła, służąc dobrą radą i doświadczeniem.

Podczas zebrania zaproszeni goście dziękowali gospodyniom za ich działalność na rzecz rozwoju społeczno - kulturalnego gminy, za udział w uroczystościach kościelnych i państwowych czy też imprezach gminnych. Zgodnie podkreślali, że to właśnie dzięki kołom tradycja i obrzędowość naszego regionu nigdy nie zaginie.

Więcej zdjęć tutaj