W dniu 14 marca 2022 r., w sali sesyjnej Urzędu Gminy Jordanów, odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Turniej zorganizował Urząd Gminy Jordanów przy współudziale Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Jordanowie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej.

Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów wśród młodzieży, a także kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
Do tegorocznych eliminacji przystąpiło 5 szkół z terenu gminy Jordanów, łącznie zgłosiło się 12 uczestników.

Oceny testów dokonała komisja konkursowa w składzie: asp. sztab. Andrzej Gwiazdonik - V-ce Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Jordanowie oraz Agnieszka Gryz - przedstawiciel Urzędu Gminy w Jordanowie.

Wyniki eliminacji gminnych przedstawiają się następująco:

I grupa wiekowa szkoła podstawowa (klasy I-IV):

I miejsce Wojciech Hanus - Szkoła Podstawowa w Wysokiej (10 pkt.);

II miejsce Kamil Klimala - Szkoła Podstawowa w Łętowni (9 pkt.);
III miejsce Iwona Kostka - Szkoła Podstawowa w Toporzysku (8+3 pkt.);
IV miejsce - Kamil Szczurek - Szkoła Podstawowa w Osielcu (8+2 pkt.);
V miejsce Zuzanna Bednarczyk - Szkoła Podstawowa w Wysokiej (8+0 pkt);
II grupa wiekowa (klasy V –VIII):
I miejsce Sebastian Zembol - Szkoła Podstawowa w Jordanowie (11 pkt.);
II miejsce Krzysztof Oleksa - Szkoła Podstawowa w Osielcu (9 pkt.);
III miejsce Jan Działek - Szkoła Podstawowa w Wysokiej (8 pkt.);
IV miejsce Mateusz Kostka - Szkoła Podstawowa w Toporzysku (7 pkt.);
V miejsce Dawid Szczurek - Szkoła Podstawowa w Osielcu (7 pkt.);
VI miejsce Jakub Hanus - Szkoła Podstawowa w Jordanowie (6 pkt.);
VII miejsce Wiktor Burmistrz - Szkoła Podstawowa w Łętowni (6 pkt.);

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się: z I grupy wiekowej: Wojciech Hanus ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej, natomiast z II grupy wiekowej: Sebastian Zembol ze Szkoły Podstawowej w Jordanowie.

Laureaci turnieju będą reprezentować Gminę Jordanów na eliminacjach powiatowych w Suchej Beskidzkiej

Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani przez organizatora dyplomami oraz drobnymi upominkami.

Jeszcze raz serdeczne gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszym etapie turnieju!

Więcej zdjęć można obejrzeć tutaj