Każdemu podmiotowi, w szczególności osobie fizycznej prowadzącej gospodarstwo domowe, który zapewni, zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy:

• przybyłym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa,
  • posiadającym Kartę Polaka, którzy wraz z najbliższą rodziną z powodu tych działań przybyli na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

może być przyznane na jego wniosek świadczenie pieniężne w kwocie 40 zł za osobę dziennie.

Świadczenie jest przyznawane za okres faktycznego zapewniania zakwaterowania i wyżywienia, nie dłużej niż za okres 120 dni i jest wypłacane z dołu.

Przyznanie lub wypłata świadczenia może by uzależniona od weryfikacji warunków zakwaterowania i wyżywienia, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji, gdy warunki zakwaterowania i wyżywienia zagrażają życiu lub zdrowiu obywatelom Ukrainy. Weryfikacja będzie prowadzona przez upoważnionych pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jordanowie.

Wnioski o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej są dostępne i można składać w:

Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jordanowie

ul. Bł. Ks. P. Dańkowskiego 10, 34-240 Jordanów

w Dziale Pomocy Społecznej

oraz w

Filii Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jordanowie

34-240 Jordanów, Naprawa 700 ( budynek Krytej Pływalni) pok. nr 201, 202

w godzinach pracy Ośrodka:

Poniedziałek, wtorek, czwartek od 7.30 do 15.30

środa od 7.30 do 16.30

piątek od 7.30 do 14.30

Wszelkie informacje w tej sprawie można uzyskać w pod numerami telefonów: