W dniu 16.12.2022 r., w Nowym Targu, zostały wręczone promesy dla szkół województwa małopolskiego w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej - Pakiet Edukacyjny.

Łączna pula środków to ok. 5,2 mln złotych przeznaczonych zarówno na zakup sprzętu informatycznego, jak i na zajęcia edukacyjno - psychologiczne.
Wśród beneficjentów znalazła się gmina Jordanów, a promesy z rąk marszałka Małopolski Witolda Kozłowskiego oraz radnych Województwa Małopolskiego Danuty Kawy, Roberta Bylicy i Marka Wierzby odebrał wójt gminy Jordanów Artur Kudzia.

Gmina Jordanów otrzymała promesę w wysokości 120 000 zł „na wielowymiarowe wsparcie edukacyjne i psychologiczne uczniów szkół z terenu powiatu suskiego, dla których organem prowadzącym jest Gmina Jordanów” oraz promesę w wysokości 90 000 zł „na zakup urządzeń cyfrowych oraz pomocy dydaktycznych dla szkoły modelowej z terenu powiatu suskiego dla której organem prowadzącym jest Gmina Jordanów”.

zdjęcia: malopolska.pl