Dziś, do gminy Jordanów, przybył wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Swoją wizytę rozpoczął od udziału w sesji Rady Gminy, podczas której wyraził słowa uznania dla władz gminy za podejmowane inicjatywy, w tym m.in. za przyjęcie rodziny repatriantów z Kazachstanu.

Następnie spotkał się w Łętowni z repatriantami, którzy od 8 listopada zamieszkują tu w nowo wyremontowanym mieszkaniu. W spotkaniu uczestniczył również wójt gminy Jordanów Artur Kudzia, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Lucyna Gajda, radni gminy Jordanów, sekretarz gminy Rafał Lubaszka, sołtys wsi Halina Grubarek, proboszcz parafii w Łętowni ks. Stefan Stypuła, ks. Stanisław Syc, a także pracownicy Urzędu Gminy zaangażowani w stworzenie warunków bytowych dla nowych mieszkańców gminy.

Wojewoda odwiedził także odnowiony budynek Szkoły Podstawowej w Łętowni, wziął udział w poświęceniu powstałej części szkolno - przedszkolnej, a na zakończenie dokonał pamiątkowego wpisu do szkolnej kroniki.

Więcej zdjęć: tutaj