W dniu 09.01.2023 r. rozstrzygnięto gminną edycję konkursu "Babiogórska Szopka Regionalna". Do konkursu zgłoszono 16 szopek, siedem w kategorii "szopka dziecięca" i dziewięć w kategorii "szopka rodzinna".

Komisja w składzie: Dobrawa Cieżak, Beata Firek i Aneta Guzik, po obejrzeniu wszystkich szopek, postanowiła przyznać następujące miejsca:
- kategoria "szopka dziecięca":
I miejsce - Igor i Hubert Pasternak
II miejsce - Katarzyna Gromczak i Helena Biskup ex aequo Izabela Tomczyk
III miejsce - Karolina Firek ex aequo Michał Korbel oraz Lena Firek i Joanna Drobny
za udział: Krzysztof i Wojciech Hanus

- kategoria "szopka rodzinna":
I miejsce - Lena i Nela Tomosz ex aequo Anna Maciaszek i Jakub Latawiec
II miejsce - Wiktoria Migas ex aequo Jakub i Krzysztof Pasternak
III miejsce - Natalia i Tomasz Budka ex aequo Magdalena Ptak oraz Judyta i Patryk Kardaś
za udział: Faustyna i Julia Pacyga, Filip i Michał Kołodziejczyk oraz Ryszard Proszek
W kategorii "szopka młodzieżowa" szopek nie zgłoszono.
Szopki, które zdobyły pierwsze miejsca wezmą udział w powiatowej edycji tego konkursu, który odbędzie się 22.01.2023 r. o godz. 12:00 w kościele Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie.

Wszyscy uczestnicy gminnej edycji konkursu otrzymają nagrody, a o terminie i miejscu wręczenia nagród poinformujemy telefonicznie.

Organizatorem konkursu i sponsorem nagród jest Gminny Ośrodek Kultur, Sportu i Promocji w Jordanowie .
Dziękujemy serdecznie za udział w konkursie i gratulujemy zdobytych miejsc.

Szopki można obejrzeć w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Promocji w Osielcu oraz tutaj.