W dniu 25 czerwca br., w Łętowni, odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży o Puchar Wójta Gminy Jordanów, którego organizatorem było Stowarzyszenie „Śleboda” z Osielca, a współorganizatorem Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.


W rozgrywkach wzięło udział piętnaście drużyn, po trzy z każdej miejscowości gminy Jordanów.
Zawodnicy walczyli o Puchar Wójta Gminy Jordanów, dyplomy, medale i atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Młodzi piłkarze z ogromnym zaangażowaniem walczyli o najlepsze wyniki, a całym rozgrywkom towarzyszyły niesamowite emocje. Były łzy, ale była i ogromna radość z osiągniętych sukcesów. Wszystko przy gorącym dopingu wiernych kibiców.


Po zaciętej walce, najlepszą drużyną w kategorii klas I - III, okazała się drużyna z Osielca. Drugie miejsce zdobyła drużyna z Wysokiej, trzecie - drużyna z Łętowni, czwarte - drużyna z Naprawy, a piąte - drużyna z Toporzyska.


W kategorii klas IV - VI zwyciężyła drużyna z Łętowni, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Osielca, a na trzecim - drużyna z Naprawy. Na czwartym miejscu znalazła się drużyna z Toporzyska, a piąte miejsce zdobyła drużyna z Wysokiej.


W kategorii klas VII - VIII wygrała drużyna z Toporzyska, drugie miejsce przypadło drużynie z Wysokiej, a trzecie - drużynie z Łętowni. Czwarte miejsce zdobyła drużyna z Osielca, a piąte miejsce przypadło w udziale drużynie z Naprawy.


Nagrody ufundowało Stowarzyszenie „Śleboda” z Osielca i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.


Turniej był współfinansowany ze środków Urzędu Gminy w Jordanowie w ramach zadania publicznego otwartego konkursu ofert z zakresu upowszechniania kultury fizycznej w Gminie Jordanów w 2022 roku.


Na zakończenie rozgrywek odbył się mecz towarzyski pomiędzy drużyną dziewczyn z Urzędu Gminy w Jordanowie a strażakami z OSP w Łętowni.
Panowie okazali się dżentelmenami i zagrali z dziewczynami…w samych skarpetach i w zmniejszonym składzie. Te jednak nie miały litości. Zostawiły serce na murawie, ale pokazały, że też potrafią grać w piłkę.


Mecz zakończył się remisem 4:4, a o wygranej zdecydowały rzuty karne. W karnych panowie okazali się lepsi, ale dziewczyny już zapowiedziały rewanż.


Organizatorzy dziękują wszystkim drużynom za udział w tegorocznym turnieju, sędziom za niezwykle trudną pracę, Ochotniczej Straży Pożarnej w Łętowni za opiekę medyczną, panu Bogusławowi Wróblowi i strażakom za wszelką pomoc, Arturowi Grabskiemu za profesjonalne zdjęcia (które zaprezentujemy jutro), szkole za udostępnienie boiska, a kibicom i gościom za obecność i gorący doping.


więcej zdjęć: tutaj