W niedzielę (17.07.), w Naprawie, odbył się XII Turniej Wsi o Puchar Wójta Gminy Jordanów, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.

Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn ze wszystkich sołectw jordanowskiej gminy. Zawodnicy musieli m.in. pokroić cukinie w plasterki, pokonać wyznaczoną trasę w specjalnych spodniach, przenieść kubki za pomocą balona, przewieźć zawodniczkę w oponie, zbić butelki z wodą za pomocą umieszczonego w rajstopach pluszaka, przesypać mąkę z talerza na talerz, przenieść wodę z naczynia do naczynia, pokonać tunel z hula-hop, trafić krążkami do celu czy też zdjąć skarpetki podtrzymując nogami miskę z wodą.
Nie wszystkie konkurencje należały do łatwych, ale wszystkie wywołały sporo uśmiechu na twarzach zgromadzonej publiczności.

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja sędziowska.
Drużyny walczyły o Puchar Wójta Gminy Jordanów i nagrody pieniężne, których łączna pula wyniosła 10 tys. zł

Zwycięzcą XII Turnieju Wsi została drużyna z Wysokiej, tuż za nią uplasowała się drużyna z Naprawy, a na trzecim miejscu znalazła się drużyna z Osielca. Czwarte miejsce zdobyła drużyna z Łętowni, a na piątym - drużyna z Toporzyska.

Puchar i nagrody wręczył wójt gminy Jordanów Artur Kudzia, który pogratulował wszystkim zawodnikom i podziękował za udział w turnieju.
Po zakończeniu Turnieju Wsi odbyły się Gminne zawody w martwym ciągu, ale o tym w kolejnym artykule.

Zwieńczeniem niedzielnych zmagań był festyn zorganizowany przez KS „Unia” Naprawa.

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie składa serdeczne podziękowania dla wszystkich zawodników, sędziów i kibiców.
Dziękujemy za pomoc przy organizacji: Klubowi Sportowemu „Unia” Naprawa, Kołu Gospodyń Wiejskich „Jarzębinki” z Naprawy, Ochotniczej Straży Pożarnej w Naprawie, ekipie remontowej Urzędu Gminy w Jordanowie i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu atrakcji tego dnia.

więcej zdjęć tutaj