W niedzielę (28 sierpnia), w Osielcu, odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 120 - lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Osielcu.


Rozpoczęła je uroczysta msza św., którą odprawili: ks. Stanisław Wronka, ks. Tadeusz Tokarz i ks. Grzegorz Kurzec.


Po mszy, nastąpiło otwarcie uroczystości, a więc podniesienie flagi na maszt, powitanie zaproszonych gości, przedstawienie historii osieleckiej OSP, a także wręczenie odznaczeń, podziękowań i wystąpienia zaproszonych gości.
Swoją obecnością zaszczycili m.in. poseł na sejm RP Filip Kaczyński, senator RP Andrzej Pająk, starosta suski Józef Bałos, wójt gminy Jordanów Artur Kudzia, były wójt gminy Stanisław Pudo, komendant powiatowy PSP Krzysztof Okrzesik, prezes oddziały powiatowego ZOSP RP Andrzej Gwiazdonik, wiceprezes oddziału powiatowego ZOSP RP Stanisław Marek, Komendant Gminny OSP Bogusław Wróbel, prezes Kopalni Kamienia ”Osielec” Sebastian Kołacz, a także okoliczne jednostki OSP wraz z pocztami sztandarowymi. W obchodach wzięli też udział przedstawiciele instytucji gminnych, mieszkańcy gminy i Osielca.


Uroczystość uświetniała osielecka orkiestra OSP pod batutą kapelmistrza Michała Kusza.


Po części oficjalnej, na scenie zaprezentowali się młodzi artyści, a wśród nich dzieci z przedszkola samorządowego i z ”Leśnej Krainy”, a także uczniowie osieleckiej szkoły. Na zakończenie części artystycznej wystąpiło Bractwo Zbójników spod Babiej Góry.


Organizatorzy uroczystości zadbali o podniebienia przybyłych, częstując ich strażacką grochówką.


Zwieńczeniem jubileuszu była zabawa taneczna do późnych godzin nocnych.


Więcej zdjęć tutaj