Czterdzieści cztery lata temu - 16 października 1978 roku - arcybiskup Karol Wojtyła został wybrany na papieża. To wyjątkowe wydarzenie zmieniło na zawsze oblicze Kościoła, Polski i świata.

Aby uczcić to wydarzenie, w niedzielę 16 października br., w osieleckim kościele parafialnym, odbył się KONCERT PAPIESKI.

Wzięli w nim udział: Zespół Regionalny ”Wysocko Śleboda” z Wysokiej, chór ”Vox Altisono” z Osielca, organistki Miriam Wójciak i Karolina Kusz oraz solistka Kingi Brandys - Wójciak.
Występy wykonawców przeplatane były fragmentami encyklik i przemówień Jana Pawła II, a na zakończenie koncertu wszyscy razem zaśpiewali ”Barkę”.

Organizatorem koncertu był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.

więcej zdjęć tutaj