W dniu 15 lutego 2023r. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie ponad 150 ekodoradców i reprezentantów gmin uczestniczyło w merytorycznej konferencji programowej pn. Małopolski Lider Czystego Powietrza.

Gmina Jordanów jako jedna z najbardziej aktywnych gmin otrzymała wyróżnienie za zaangażowanie w realizację programu i zachęcanie mieszkańców do sięgania po wsparcie oferowane przez WFOŚiGW w Krakowie, przy aktywnym wsparciu NFOŚiGW oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Podczas konferencji wypowiedzieli się m.in: dr Kazimierz Koprowski prezes zarządu WFOŚiGW w Krakowie, Pan Paweł Mirowski pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. programu Czyste Powietrze, Pan Władysław Kurowski Poseł RP, Pan Mateusz Małodziński wicewojewoda Województwa Małopolskiego, Pani Dagmara Hnat - Szumny reprezentująca Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Artur Kudzia Wójt Gminy Jordanów.

Finałową część konferencji merytorycznej dot. programu Czyste Powietrze uświetniło uroczyste wręczenie specjalnych wyróżnień m.in dla Gminy Jordanów, która w Małopolsce stanowi wzór do naśladowania dzięki swemu zaangażowaniu w promowanie postaw ekologicznych, wymiany źródeł ciepła na przyjazne środowisku i ograniczania zużycia zasobów energetycznych dzięki termomodernizacji budynków.