W dniu 11.02.2023 r. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Osielcu Górnym odbyło się walne zebranie sprawozdawcze. Otwarcia zebrania dokonał prezes jednostki dh Krzysztof Stopa, a zebranie poprowadził dh Krzysztof Działek.

W pierwszej części zebrani zapoznali się ze sprawozdanimi za 2022 rok. I tak: sprawozdanie z działalności jednostki przedstawił dh Krzysztof Stopa, sprawozdanie z działalności bojowej zaprezentował naczelnik dh Sławomir Korbel, sprawozdanie finansowe – skarbnik dh Małgorzata Stopa, sprawozdanie Komisji Rewizyjnej – sekretarz komisji dh Marcin Stopa, a sprawozdanie orkiestry – kierownik dh Adam Targosz. Z kolei plany na 2023 rok przedstawili prezes dh Krzysztof Stopa i dh Renata Stopa.

Przemyślane zakupy, udział w szkoleniach, realizacja projektów, sukces MDP na powiatowych zawodach, zaangażowanie na polu działalności społeczno – kulturalnej, a co za tym idzie owocna współpraca z instytucjami i organizacjami na terenie wsi – to wszystko spowodowało, że jednogłośne udzielenie absolutorium było oczywistością.

Słowa podziękowań pod adresem druhów i druhen z OSP Osielec Górny skierowali zaproszeni goście, a wśród nich: wójt gminy Jordanów Artur Kudzia, przewodniczący Rady Gminy Jordanów Daniel Mirek, prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Andrzej Gwiazdonik, przedstawiciel PSP w Suchej Beskidzkiej st. kpt. Adrian Zembol, Komendant Gminny OSP Bogusław Wróbel, a także członek honorowy OSP Osielec Górny dh Stanisław Pudo, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Osielcu Iwona Nowak, przewodnicząca KGW Osielec Małgorzata Oleksa, a także dyrektor GOKSiP Jordanów Gabriela Korbel i przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Jordanowie Krzysztof Działek.

Wszyscy z uznaniem podkreślali prężną działalność jednostki na przestrzeni ostatnich lat i dziękowali za dotychczasową współpracę.

W drugiej części zebrania uchwałą walnego zebrania przyznano tytuł honorowego członka OSP Osielec Górny dh Mieczysławowi Budzie.

Niezwykle miłym akcentem było wręczenie pucharów i podziękowań dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej pod opieką dh Daniela Bachula. Najbardziej cieszy fakt, że młodych ludzi chcących zasilić szeregi tej jednostki jest coraz więcej. I choć, ze względu na wiek, nie mogą jeszcze brać udziału w akcjach ratowniczo – gaśniczych, to na polu działalności społeczno – kulturalnej tej jednostki nie mają sobie równych.

więcej zdjęć tutaj