W dniu 11 listopada br., w Osielcu, odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji, w kościele parafialnym, odbyła się msza św. koncelebrowana w intencji Ojczyzny.

Po mszy, uczestnicy uroczystości, udali się na cmentarz parafialny, a następnie pod tablicę Marszałka Józefa Piłsudskiego, by złożyć okolicznościowe wiązanki i oddać hołd wszystkim poległym obrońcom Ojczyzny.

W uroczystościach wzięli udział m.in. wójt gminy Jordanów Artur Kudzia, radni powiatowi i gminni, sekretarz gminy Rafał Lubaszka, skarbnik gminy Agata Czyszczoń, poczty sztandarowe, delegacje wieńcowe, Szwadron Toporzysko, Związek Podhalan Oddział w Wysokiej, prezesi, naczelnicy i druhowie OSP gminy Jordanów, dyrektorzy szkół i przedszkoli, sołtysi, dzieci, młodzież, orkiestra OSP Osielec, mieszkańcy wsi i gminy Jordanów.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała policja i strażacy z OSP Osielec i OSP Osielec Górny, za co z całego serca im dziękujemy.

Organizatorem uroczystości był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.


Więcej zdjęć tutaj