Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji, odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych „Wspólnie dla Niepodległej”.

Wzięli w nim udział m.in. Duet „Crescendo” w składzie: Natasza Figura - pianino, Lena Bednarczyk - skrzypce, zespół „Osieleckie Dzwońce” pod kierunkiem Iwony Bednarczyk, solistka Patrycja Sala, orkiestra dęta OSP Osielec pod batutą kapelmistrza Michała Kusza, Zespół Regionalny Związku Podhalan „Wysocko Śleboda” z Wysokiej z prezesem Zbigniewem Bednarczykiem na czele, chór „Vox Altisono” z Osielca pod kierownictwem Kseni Miśkiewicz i przy akompaniamencie Wojciecha Inglota.

W repertuarze wykonawców znalazły się najpiękniejsze polskie pieśni i piosenki patriotyczne, które krzepiły serca i dodawały siły walczącym o wolność i niepodległość ojczyzny.

Koncert poprowadziła Ilona Walczyszyn, scenariusz przygotowała Iwona Bednarczyk, a opracowanie muzyczne koncertu - Ksenia Miśkiewicz.

Na zakończenie koncertu, do śpiewania została zaproszona publiczność, by „Wspólnie dla Niepodległej” wykonać kilka utworów patriotycznych.

Organizatorem koncertu był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, a współorganizatorem chór „Vox Altisono”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom, a także licznie przybyłej publiczności za wspólne świętowanie 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Dziękujemy także Arkadiuszowi  Motyce za obsługę techniczną koncertu.


Niech ten koncert tworzy nową tradycję narodowych obchodów Święta Niepodległości w Osielcu i całej gminie Jordanów.


Więcej zdjęć tutaj