W dniu 8 maja br., w Suchej Besk., odbyły się eliminacje do 8. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży " Bajdurek ". 

Gminę Jordanów reprezentowały grupy artystyczne z osieleckiej szkoły: "Arlekin" i "Osieleckie Dzwońce". Młodzi artyści przedstawili "Bajkę o France", która dała im niekwestionowane pierwsze miejsce, a tym samym zakwalifikowała do finałowych zmagań "Bajdurka" w Nowym Sączu.


W przedstawieniu udział wzięli:

Franka- Emilia Stopa
Książę- Patryk Kudzia
Macocha- Natalia Wójcik
Józia i Rózia- Blanka Szafraniec, Wiktoria Korbel
Ojciec- Michał Korbel
Narratorzy- Maja Babik, Maria Pacyga
Białe Duszki:
Malwina Jancarz, Nadia Pytel, Nikola Szarek, Patrycja Ważny, Dominika Wronka, Sandra Mastela, Karolina Firek, Lena Firek, Klaudia Hodana, Milena Stasik, Oliwia Kowalcze, Ania Wronka, Lena Rusin, Lilianna Rusin
Czarne Duszki:
Zuzanna Motyka, Milena Polak, Joanna Drobny, Natalia Ocieczek, Julia Pieron, Amelia Pytel, Julia Pęcek, Nadia Szarek, Blanka Bizoń, Maja Janik, Martyna Guzik, Iga Brzana, Lena Bachul, Barbara Oleksa,

Obsługa techniczna: Mateusz Kachel, Wiktor Baca

Scenariusz i reżyseria: Iwona Bednarczyk


Serdecznie gratulujemy młodym aktorom i pani reżyser.