W niedzielę (28.05.), Ochotnicza Straż Pożarna w Naprawie obchodziła swoje święto - jubileusz 75-lecia.  Z tej okazji, na stadionie KS „Unia” Naprawa, odbyła się uroczysta msza św. koncelebrowana przez opata Szymona Warciaka, ks. Wojciecha Leśniaka - proboszcza parafii w Naprawie i ks. Stefana Stypułę - dziekana i proboszcza parafii w Łętowni.

Po mszy św., nastąpiło część zgromadzoną społeczność strażacką i znamienitych gości powitał prezes OSP Naprawa dh Paweł Kowalcze. Przypomnial wszystkim historię jednostki, jej rozwój i osiągnięcia.

Potem nastąpiło poświęcenie i przekazanie nowego wozu strażackiego. Poświęcenia dokonali księża obecni na uroczystości. Z kolei symbolicznego przekazania kluczyków do samochodu i dowodu rejestracyjnego naczelnikowi jednostki i kierowcy dokonał poseł na Sejm RP Wladysław Kurowski wraz z wójtem Gminy Jordanów Arturem Kudzią w asyście komendanta powiatowego PSP w Suchej Beskidzkiej Krzysztofa Okrzesika i prezesa OSP Naprawa Pawła Kowalcze.

Po prezentacji samochodu nadszedł czas na przemówienia. Głos zabrali: poseł na Sejm RP Władysław Kurowski, senator RP Andrzej Pająk, radna Województwa Małopolskiego Danuta Kawa, starosta suski Józef Bałos, wójt gminy Jordanów Artur Kudzia, komendant powiatowy PSP Krzysztof Okrzesik, były wójt gminy Jordanów Stanisław Pudo.

Niezwykle miłym akcentem uroczystości było przekazanie jednostce OSP Naprawa nagrody - medalu „Polonia Minor”. Jest to medal przyznawany przez władze wojewódzkie za szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozpowszechniania i popularyzacji idei samorządności oraz za działalność na rzecz Małopolski.

Wręczenia medalu dokonała radna Województwa Małopolskiego Danuta Kawa na ręce prezesa OSP Naprawa Pawła Kowalcze medal.

Jubileusz był okazją do wręczenia odznaczeń i medali zasłużonym strażakom OSP Naprawa. I tak,  złotym medalem "Za zasługi dla pożarnictwa"  wyróżnieni zostali: dh Paweł Kowalcze i dh Tadeusz Żegleń. Srebrnym medalem "Za zasługi dla pożarnictwa" wyróżnieni zostali: dh Patryk Karpiel, dh Dariusz Medes, dh Daniel Mirek, dh Rafał Żegleń, dh Michał Wicher. Brązowym medalem "Za zasługi dla pożarnictwa" wyróżnieni zostali: dh Mateusz Antolak, dh Dariusz Dittmajer, dh Bartłomiej Drobny, dh Damian Hudoba, dh Karolina Mirek, dh Stanisław Mirek, dh Tomasz Mirek, dh Mateusz Wojdyła.

Odznaką Honorową "Zasłużony dla Pożarnictwa Powiatu Suskiego" wyróżnieni zostali: dh Henryk Folwarski, dh Józef Żegleń, dh Bronisław Wicher.

Odznaką „Wzorowy Strażak” wyróżnieni zostali: dh Dominik Filas, dh Łukasz Lichota, dh Piotr Mirek, dh Grzegorz Wojdyła, dh Paweł Wojdyła, dh Robert Zarębski, dh Bartłomiej Żegleń, dh Marcin Żegleń s. Kazimierza.

Odznaką „Za wysługę lat” wyróżnieni zostali: dh Józef Chudy - 50 lat, dh Stanisław Jagusiak - 50 lat, dh Henryk Folwarskie – 50 lat, dh Stanisław Mirek – 45 lat, dh Władysław Medes – 45 lat, dh Jan Bzowski – 40 lat, dh Józef Czubin – 40 lat, dh Edward Żegleń – 40 lat, dh Stanisław Cudak – 35 lat, dh Andrzej Mirek – 35 lat, dh Józef Żegleń – 35 lat, dh Piotr Hudoba – 30 lat, dh Stanisław Marszałek – 30 lat, dh Wiesław Pustelnik – 30 lat, dh Bronisław Wicher – 30 lat, dh Andrzej Wojdyła – 30 lat, dh Szczepan Jagusiak – 25 lat, dh Paweł Kowalcze – 25 lat, dh Mariusz Kaczmarczyk – 20 lat, dh Tadeusz Żegleń – 20 lat.

Na zakończenie oficjalnej części zarząd OSP Naprawa z prezesem na czele złożyli szczególne podziękowania i pamiątkowe statuetki dla osób i instytucji szczególnie zaangażowanych na rzecz rozwoju jednostki OSP Naprawa.