W sobotę (10.06.) OSP Osielec Górny świętowała swój jubileusz. Z tej okazji, w kaplicy pw. Św. Józefa, odprawiona została msza św. w intencji wszystkich strażaków, zarówno tych, którzy kiedyś tworzyli tą jednostkę, jak i za tych którzy dziś dbają o jej rozwój. Mszę św. koncelebrowali: kapelan powiatowy strażaków ks. Stanisław Skowronek i proboszcz parafii w Osielcu ks. Tadeusz Tokarz.

Po nabożeństwie wszyscy udali się na plac przed remiz, gdzie miała miejsce dalsza część obchodów. Dowódcą uroczystości był naczelnik OSP Osielec Górny dh Sławomir Korbel, który złożył raport o rozpoczęciu uroczystości jubileuszowych Komendantowi Powiatowemu PSP bryg. Krzysztofowi Okrzesikowi, a następnie asystował przy przeglądzie pododdziałów.

Po przeglądzie pododdziałów nastąpiło podniesienie flagi państwowej i odegranie hymnu. Następnie prezes OSP Osielec Górny dh Krzysztof Stopa powitał wszystkich zgromadzonych.

A swoją obecnością zaszczycili: poseł na Sejm RP Władysław Kurowski, radna województwa małopolskiego Danuta Kawa, wójt gminy Jordanów Artur Kudzia, były wójt gminy Stanisław Pudo, Komendant Powiatowy PSP Krzysztof Okrzesik, członek Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP dh Andrzej Gwiazdonik, radny Gminy Jordanów Ryszard Ordzowiały, prezes Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Jordanowie Krzysztof Działek, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Osielcu Iwona Nowak, sołtys wsi Krystyna Drobna, przewodnicząca KGW Osielec Małgorzata Oleksa wraz z członkiniami, poczty sztandarowe, prezesi i naczelnicy z zaprzyjaźnionych jednostek strażackich, orkiestra OSP Osielec z kapelmistrzem Michałem Kuszem na czele, sponsorzy, mieszkańcy Osielca i gminy Jordanów.

Historię jednostki OSP Osielec Górny przedstawiła dh Małgorzata Stopa.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie medali i odznaczeń. I tak:
- Złotym Medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” wyróżnieni zostali: dh Piotr Grzybek, dh Michał Grzybek, dh Grzegorz Grzybek.
- Srebrnym Medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” odznaczeni zostali: dh Rafał Gąska, dh Marcin Grzybek, dh Wojciech Biernat, dh Małgorzata Stopa, dh Damian Bogacz, dh Marcin Buda.
- Brązowym Medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” wyróżniono dh Renatę Stopę, dh Elżbietę Babik, dh Daniela Bachula.
Medale wręczył członek Zarządu ZOSP RP dh Andrzej Gwiazdonik wraz z Komendantem Powiatowym PSP bryg. Krzysztofem Okrzesikiem, w asyście prezesa OSP Osielec Górny dh Krzysztofa Stopy.
Odznaki „Wzorowy Strażak” otrzymali: dh Iwona Grzybek, dh Sławomir Pacyga, dh Jarosław Mąka, a wręczyli je: członek zarządu wojewódzkiego ZOSP RP dh Andrzej Gwiazdonik wraz z Komendantem Powiatowym PSP bryg. Krzysztofem Okrzesikiem.
Odznaki Honorowe „Zasłużony dla pożarnictwa powiatu suskiego” otrzymali: dh Edward Bachul, dh Józef Korbel i dh Krzysztof Stopa, a wręczył je prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Andrzej Gwiazdonik wraz z Komendantem Powiatowym PSP bryg. Krzysztofem Okrzesikiem.

Wyróżnienia „Za zasługi dla pożarnictwa” wręczono: dh Jakubowi Stopie, dh Mateuszowi Babikowi, dh Pawłowi Budzie, dh Dariuszowi Korblowi, dh Danielowi Bachulowi i dh Małgorzacie Stopie, a odznaki wręczył prezes OSP Osielec Górny dh Krzysztof Stopa.

Po wręczeniu odznaczeń nadszedł czas przemówień. Głos zabrali zaproszeni goście, którzy gratulowali jubileuszu i dotychczasowych osiągnięć, dziękowali druhom - strażakom za zaangażowanie i ogrom pracy na rzecz rozwoju jednostki, miejscowości i gminy. Jednocześnie wszyscy życzyli kolejnych pięknych jubileuszy w zdrowiu i opiece św. Floriana.

Na zakończenie uroczystości prezes OSP Osielec Górny dh Krzysztof Stopa złożył podziękowania za zaangażowanie na rzecz rozwoju jednostki i wszelką pomoc. Podziękowania otrzymali: radna województwa małopolskiego Danuta Kawa, wójt Gminy Jordanów Artur Kudzia, byy wójt Gminy Jordanów Stanisław Pudo, Komendant Powiatowy PSP bryg. Krzysztof Okrzesik, dyrektor GOKSiP Jordanów Gabriela Korbel, prezes Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Jordanowie i Józefa Hanusiak - pracownik Urzędu Gminy w Jordanowie oraz ks. Tadeusz Tokarz i ks. Stanisław Skowronek.

Prezes złożył także podziękowania dla sponsorów, m.in dla Celiny i Zdzisława Rapacz, Małgorzaty i Dariusza Rapacz, Krystyny i Adama Pochopień, Katarzyny i Dariusza Hanusiak, Doroty i Marka Miśkowiec.

Wręczenie podziękowań, defilada pododdziałów i złożenie meldunku zakończyło oficjalną część jubileuszowych obchodów.

Po niej nastąpiła część artystyczna, którą rozpoczęła szkolna grupa teatralna „Osieleckie Dzwońce” działająca pod kierunkiem pani Iwony Bednarczyk. Młodzi aktorzy zaprezentowali spektakl pt. „Bajka o France”, którym wygrali powiatowe eliminacje do nowosądeckiego „Bajdurka”.

Na scenie zaprezentowała się także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Osielec Górny i KGW z Osielca. Artyści MDP wykonali taniec „Pan Strażak”, skecz pt. „Strażacka familia” oraz piosenkę pt. „Drobnostka”, a panie z KGW zaśpiewały strażakom kilka piosenek.

W części artystycznej nie zabrakło tańca towarzyskiego w wykonaniu Leny Bachul, Mikołaja Maczka, Zuzanny Bachul, Julii Pieron i Dawida Hopciasia.

Występy wszystkich artystów publiczność nagradzała gorącymi brawami.

Jubileusz OSP Osielec Górny zakończyła zabawa taneczna z zespołem Secret Band.

więcej zdjęć: tutaj