W sobotę (24.06.), w Osielcu, odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży o Puchar Wójta Gminy Jordanów, którego organizatorem było Stowarzyszenie „Śleboda” z Osielca i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.

Turniej miał odbyć się w Wysokiej, jednak ze względu na niesprzyjające warunku atmosferyczne został przeniesiony na salę gimnastyczną osieleckiej szkoły.

Wzięło w nim udział 140 zawodników podzielonych na następujące kategorie: klasy I - III, klasy IV - VI i klasy VII - VIII.

Drużyny walczyły o Puchar Wójta Gminy Jordanów, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Każdy zawodnik turnieju otrzymał nagrody rzeczowe.

Po zaciętej rywalizacji najlepszą drużyną w kategorii klas I - III została drużyna z Osielca. Na drugim miejscu znalazła się drużyna z Łętowni, a ostatnie miejsce na podium zdobyła drużyna z Wysokiej. Miejsce czwarte zdobyła drużyna z Naprawy, a piąte - drużyna z Toporzyska.

W kategorii klas IV - VI zwyciężyła drużyna z Wysokiej, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Toporzyska, a na trzecim - drużyna z Osielca. Czwarte miejsce przypadło w udziale drużynie z Naprawy, a piąte drużynie z Łętowni.

W kategorii klas VII - VIII pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Wysokiej, drugie - drużyna z Łętowni, a trzecie - drużyna z Osielca. Na czwartym miejscu znalazła się drużyna z Naprawy.

Nagrody zawodnikom wręczył wójt gminy Jordanów Artur Kudzia w towarzystwie radnych gminy Jordanów: Stanisława Książka i Kazimierza Jopka.

Niespodzianką turnieju była nagroda specjalna dla szkoły, która zdobyła w rozgrywkach najwięcej punktów. Pomysłodawcą nagrody był Związek Podhalan Oddział w Wysokiej, a nagroda przypadła w udziale szkole w Wysokiej. Nagrodę wręczył prezes związku pan Zbigniew Bednarczyk.

Sponsorem nagród było Stowarzyszenie „Śleboda” z Osielca i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.

Turniej był współfinansowany ze środków Urzędu Gminy Jordanów w ramach zadania publicznego otwartego konkursu ofert z zakresu upowszechniania kultury fizycznej w Gminie Jordanów w 2023 r.

Organizatorzy dziękują wszystkim drużynom za udział w tegorocznym turnieju, opiekunom drużyn za poświęcony czas, za sędziemu Peterowi Kosowskiemu za niezwykle trudną pracę, panu Zbigniewowi Bednarczykowi za pomoc w koordynacji turnieju, firmie Fastmed za medyczne zabezpieczenie rozgrywek, rodzicom i kibicom za gorący doping.

Szczególne słowa podziekowań kierujemy na ręce pani Iwony Nowak - dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Osielcu za „uratowanie” tego turnieju poprzez udostępnienie sali gimnastycznej i potrzebnych pomieszczeń.

Więcej zdjęć: tutaj