W dniu 22 czerwca br., w remizie OSP Osielec Górny, odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Koła Gospodyń Wiejskich „Osielczanki” z Osielca.

Zebranie rozpoczęła przewodnicząca KGW Małgorzata Oleksa, witając zarówno członkinie KGW, jak i przybyłych gości, m.in. wójta gminy Jordanów Artura Kudzię, przewodniczącego Rady Gminy Daniela Mirka, prezesa OSP Osielec Górny Krzysztofa Stopę, naczelnika OSP Osielec Górny Sławomira Korbla, przewodniczącą Rady Sołeckiej Katarzynę Bachul, dyrektora GOKSiP Jordanów Gabrielę Korbel oraz bibliotekarkę Anetę Guzik.

Następnie dokonano wyboru przewodniczącej i protokolanta zebrania. Przewodniczącą zebrania została Gabriela Korbel, a protokolantem - Aneta Guzik.

W kolejnym punkcie zebrania przewodnicząca KGW przedstawiła sprawozdanie z działalności koła za 2022 r. i nakreśliła plan działania w roku bieżącym. Z kolei sprawozdanie finansowe KGW za ubiegły rok przedstawiła skarbnik koła Barbara Działek.

Działania zarządu osieleckiego koła zyskują pełną aprobatę wszystkich członkiń, co znalazło wyraz w jednogłośnym absolutorium dla zarządu KGW.

Podczas zebrania głos zabrali zaproszeni goście, dziękując paniom za podtrzymywanie tradycji w śpiewie, stroju, potrawach, za współpracę i zaangażowanie społeczne. Wszyscy zgodnie życzyli paniom dużo zdrowia i sił do dalszej działalności.

Zebranie zakończyło spotkanie przy stole, pełne radości i śpiewu.