W niedzielę (23.07.), w Osielcu, oprócz trzynastej edycji Turnieju Wsi, odbyły się III Gminne Zawody w Martwym Ciągu o Puchar Wójta Gminy Jordanów. Wzięło w nich udział 15 zawodników. Zawodnicy walczyli w tej samej kategorii i zostali sklasyfikowani według uzyskanych punktów WILKS.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie: Filip Stelmach – sędzia główny, Anna Barsznica – sędzia pomocniczy i Paweł Babicz – sędzia pomocniczy. W roli konferansjera wystąpił Szymon Mazurek, który w poprzednich edycjach zawodów zdobywał czołowe miejsca.

Pierwsze miejsce z wynikiem 186,44 pkt. zdobyła Natalia Soboń, drugie miejsce z wynikiem 182,38 pkt. zajął Marcin Boruchowski, a na trzecim miejsce z wynikiem 169,72 pkt. uplasował się Kamil Gigoń.

Zwyciężczyni zawodów otrzymała Puchar Wójta Gminy Jordanów, złoty medal, dyplom, nagrodę finansową i rzeczową, a także nagrodę „z przymrużeniem oka” – kilogram boczku. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymali medale, dyplomy, nagrody finansowe i rzeczowe, a także…kilogram kiełbasy i…jajka.

Pozostali zawodnicy otrzymali dyplomy za udział i nagrody rzeczowe w postaci suplementów. Nagrody zawodnikom wręczył wójt gminy Jordanów w asyście Szymona Mazurka.

Zwieńczeniem sportowych zmagań była zabawa taneczna przy dźwiękach zespołu Secret Band.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie „Śleboda: z Osielca, a współorganizatorem Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie. Zawody dofinansowano ze środków Urzędu Gminy w Jordanowie.