W niedzielę (23.07.), w Osielcu, odbył się XIII Turniej Wsi o Puchar Wójta Gminy Jordanów, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.

W turnieju wzięły udział drużyny z Łętowni, Naprawy, Wysokiej i Osielca, a ich zadaniem było wykonanie dziesięciu konkurencji przygotowanych przez organizatora. Było więc rozpakowywanie cukierków na czas za pomocą rękawic kuchennych, slalom z miską wypełnioną wodą, przekładanie hula-hop na czas, przenoszenie piłek z miski do miski za pomocą łyżki cedzakowej, „taniec pszczelarza”, ubieranie i zdejmowanie koszulki zawodnikom tworzącym łańcuch, noszenie zawodniczki w desce medycznej i zbieranie piłeczek, przejażdżka w taczkach i przebijanie balonów za pomocą miotły, sztafeta z balonami, przelewanie wody z wiadra do wiadra. Większość konkurencji była na czas.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska w składzie: Adam Miernik, Adam Firek, Andrzej Jąkała i Krzysztof Stopa.

Po zaciętej walce pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Naprawy pod wodzą sołtys Barbary Płanicy. Na drugim miejscu uplasowały się drużyny z Łętowni i Osielca, a trzecie miejsce zdobyła drużyna z Wysokiej.

Zwycięzcy otrzymali z rąk gospodarza gminy puchar, dyplom i nagrodę pieniężną. Pozostałe drużyny otrzymały dyplomy i nagrody finansowe, a łączna pula nagród pieniężnych wyniosła 10 tys. zł.

Organizatorem turnieju był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.

Więcej zdjęć: tutaj