Gmina Jordanów zakończyła realizację projektu pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” – Grant 3.

W ramach projektu uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Jordanów uczestniczyli w dodatkowych zajęciach edukacyjnych mających na celu rozwijanie zainteresowań uczniów, wyrównywanie szans edukacyjnych oraz kształtowania kompetencji kluczowych dotyczących ekspresji kulturalnej, posługiwania się językiem ojczystym, kompetencji językowych, kompetencji społecznych i informatycznych.

Warto tu wymienić takie zajęcie jak zajęcia z robotyki dotyczące podstaw programowania oraz posługiwania się technologiami, zajęcia z języka angielskiego które miały za zadanie kształtować kompetencje językowe, zajęcia teatralno - medialne które między innymi miały wspierać uczniów w posługiwaniu się językiem ojczystym, zajęcia plastyczno -medialne, zajęcia wyrównawcze z matematyki języka polskiego mające na celu nadrobienie braków programowych powstałych wskutek pandemii, zajęcia szachowe wpływające na poprawę zdolności intelektualnych, kształtujących umiejętność krytycznego myślenia, wpływających na rozwój kompetencji matematycznych oraz rozwój inteligencji emocjonalnej.

Realizowane były także dodatkowe zajęcia z pedagogiem, które uczyły dzieci radzenie sobie z trudnymi emocjami, propagujące pozytywne wzorce zachowań i poprawiające jakość komunikacji z innymi ludźmi.

W projekcie zostały także zakupione pomoce dydaktyczne, które uatrakcyjniały zajęcia i wspierały nauczycieli w realizacji zaplanowanych treści.

Realizacja projektu trwała od listopada 2022 r. do czerwca 2023 r. Gmina Jordanów otrzymała na ten cel środki w wysokości 120.000 zł, które w całości pokryły zaplanowane wydatki.

Dzięki pozyskanym środkom uczniowie uczestniczyli w realizacji dodatkowych zajęć, a szkoły wzbogaciły się o dodatkowe pomoce dydaktyczne, które posłużą uczniom przez wiele lat.

Wyświetl statystyki i reklamy
Lubię to!