Już w najbliższą sobotę będziemy świętować Gminne Dożynki w Łętowni.
Zgodnie z tradycją dorocznemu świętu plonów przewodniczą starostowie. W tym roku tą zaszczytną rolę będą pełnić: Halina Grubarek i Władysław Miernik.

Halina Grubarek ma 59 lat i wraz z mężem Andrzejem prowadzi ponad 9 hektarowe gospodarstwo. Państwo Grubarkowie uprawiają zboża, trawy, ziemniaki i warzywa. Obecnie hodują trzy krowy i dwa opasy, a także kury. Prowadzą również gospodarstwo agroturystyczne, gdzie można nie tylko wypocząć, ale i spróbować ekologicznych specjałów gospodyni.
Pani Halina jest matką pięciorga dorosłych już dzieci i babcią dwunastu wnuków.
Od lat aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności. Jest członkinią miejscowej straży pożarnej, sołtysem wsi, przewodniczącą KGW, członkinią Rady Małopolskiej Izby Rolniczej, a także… gospodynią na plebani.

W wolnym czasie, którego nie ma za wiele, zajmuje się ogródkiem i haftem. To jej sprawdzony sposób na odpoczynek i regenerację.

Władysław Miernik ma 53 lata i wraz z żoną Małgorzatą prowadzi 6 hektarowe gospodarstwo rolne. Państwo Miernikowie uprawiają zboża: pszenżyto, pszenicę, owies, a także trawy, ziemniaki i warzywa. Ze zwierząt obecnie hodują kury.
Pan Władysław jest ojcem dwóch synów i córki. Na codzień prowadzi znany rolnikom i ogrodnikom sklep.

W wolnych chwilach lubi majsterkować i aktywnie spędzać czas w otoczeniu przyrody.

W imieniu STAROSTÓW i organizatorów serdecznie zapraszamy do Łętowni na Gminne Dożynki.