Wójt Gminy Jordanów działając na postawie art. 6m ust. 2a ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2023r., poz. 1469 ze zm.) w związku z Uchwałą Nr XLIX/436/2023 Rady Gminy Jordanów z dnia 28 listopada 2023 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty dla właścicieli nieruchomości zamieszkałych – informuję, że została ustalona nowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, która od 1 stycznia 2024 roku wynosi:

1. 30,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość jeżeli odpady są zbierane i odbierane są w sposób selektywny.
  2. 22,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość jeżeli odpady są zbierane i odbierane są w sposób selektywny, a bioodpady są kompostowane w kompostowniku przydomowym.
  3. W przypadku, gdy właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny, stawka opłaty podwyższonej wynosi 90,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość. Wysokość opłaty podwyższonej określa Wójt w drodze decyzji za miesiąc lub miesiące, w których nie wypełniono obowiązku segregacji.

Nowa opłata wyliczona jest na podstawie danych wskazanych w deklaracji i stanowi iloczyn liczby osób podanych w deklaracji oraz nowej stawki opłaty.

Właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do złożenia nowej deklaracji w przypadku braku zmian ilości osób wskazanych w deklaracji.

Terminy płatności opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości zamieszkałych:

- za I kwartał do 31 stycznia br.,

- za II kwartał do 30 kwietnia br.,

- za III kwartał do 31 lipca br.,

- za IV kwartał do 31 października br.

Od 1 stycznia 2024 roku zmianie uległy stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszczana na nieruchomościach, na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomościach wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. Roczna ryczałtowa opłata za odpady komunalne zbierane selektywnie (odpady segregowane) wynosi 224,00 zł, opłata za odpady zbierane nieselektywnie (odpady niesegregowane) wynosi 672,00 zł. Termin płatności do 30 czerwca bieżącego roku.

Zawiadomienia o wysokości nowej stawki opłaty za odbiór odpadów komunalnych oraz nowe harmonogramy odbioru odpadów zostaną dostarczone pocztą mieszkańcom Gminy Jordanów w styczniu 2024 r.

Załączniki:

- Uchwała Nr XLIX/436/2023 Rady Gminy Jordanów z dnia 28 listopada 2023 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty dla właścicieli nieruchomości zamieszkałych.

- Uchwała nr XLIX/438/2023 Rady Gminy Jordanów z dnia 28 listopada 2023 roku w sprawie ustalenia ryczałtowej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od domku letniskowego lub od innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno - wypoczynkowe.

- Uchwała nr XLIX/437/2023 Rady Gminy Jordanów z dnia 28 listopada 2023 roku w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości zamieszkałej oraz w sprawie wykazu dokumentów potwierdzających dane zawarte w deklaracji.

- Uchwała nr XLIX/439/2023 Rady Gminy Jordanów z dnia 28 listopada 2023 roku w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe.

- Harmonogram odbioru odpadów komunalnych – Łętownia.

- Harmonogram odbioru odpadów komunalnych – Naprawa.

- Harmonogram odbioru odpadów komunalnych – Osielec.

- Harmonogram odbioru odpadów komunalnych – Toporzysko.

- Harmonogram odbioru odpadów komunalnych – Wysoka.