Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych wraz ze Stowarzyszeniem Forum Oświatowe Klucze już po raz dziesiąty zapraszają małopolskich społeczników na spotkania informacyjne dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie.

Konkurs skierowany jest do zwykłych mieszkańców, którzy mają interesujący pomysł na działanie w swojej społeczności ale nie mają pieniędzy, żeby go zrealizować oraz do niewielkich, lokalnych organizacji pozarządowych, które szukają wsparcia na początku swojej działalności.

Małopolska Lokalnie to konkurs grantowy z dofinansowaniem do 6000 zł podzielony na dwie ścieżki wsparcia:
• projekty społeczne, jeśli jesteście niewielką organizacją pozarządową lub grupą nieformalną
• projekty rozwojowe dla niewielkich organizacji pozarządowych
Nabór projektów trwać będzie od 1 do 27 marca br.

Czym różni się konkurs Małopolska Lokalnie od innych? – Operatorzy stawiają na ciekawe pomysły i edukację. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych i Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wypracowały formułę w której fundusze zdobędą najlepsze pomysły, a nie najlepiej napisane wnioski. Jak co roku, będą koncentrować się na innowacyjnych projektach na rzecz dobra wspólnego w społecznościach lokalnych oraz na przemyślanych projektach rozwojowych dla organizacji. Ważnym elementem będzie także promocja działań lokalnych społeczników.

Zapraszamy na spotkanie informacyjne:
06.03. Jordanów
Centrum Kultury i Biblioteka Miejska, ul. Rynek 2, 34-240 Jordanów
Godziny 17.00 – 19.00
Kontakt organizacyjny: Łukasz Dubin, tel. 690 830 180, e-mail: lukasz.dubin@bis-krakow.pl
Dodatkowo, 4 marca lutego odbędzie się także spotkanie informacyjne on-line. Godziny: 17.30 – 19,30. Miejsce: on-line, aplikacja zoom i grupa Małopolska Lokalnie na Facebooku
Formularz zgłoszeniowy: https://forms.office.com/e/qgKdHc6WzD
Operatorzy przygotowali także szkolenia on-line i inspiratorium wspierające pisanie wniosków. Szkolenia będą odbywać się na platformie zoom. Link do spotkania otrzymają Państwo w dniu szkolenia.
21.02. JAK KONSTRUOWAĆ REZULTATY JAKOŚCIOWE, CZYLI O WSKAŹNIKACH I SPOSOBACH ICH POMIARU
Godziny: 17-20.15
29.02. KONFLIKT W SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ, JAK SOBIE Z NIM RADZIĆ?
Godziny: 17:00-20:15
Formularz zgłoszeniowy: https://forms.office.com/e/ReG3NW7JGM
11.03. JAK PRZYGOTOWAĆ PROJEKT SPOŁECZNY DO PROGRAMU MAŁOPOLSKA LOKALNIE 2024?
Godziny: 17-20.15
13.03. SZKOLENIE ON-LINE. JAK PRZYGOTOWAĆ PROJEKT ROZWOJOWY DO PROGRAMU MAŁOPOLSKA LOKALNIE 2024?
Godziny: 17-20.15
14.03. WARSZTAT INSPIRACYJNY ON-LINE. JAK DIAGNOZOWAĆ LOKALNE POTRZEBY?
Miejsce: zoom, link do spotkania otrzymają Państwo w dniu szkolenia
Godziny: 17-19
18.03. JAK ZADBAĆ O DOSTĘPNOŚĆ W PROJEKTACH DOFINANSOWANYCH ZE ŚRODKÓW PUBLICZNYCH?
Godziny: 17-20.15
Program Grantowy Małopolska Lokalnie jest współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030.