W miniony piątek (05.01.), w Osielcu, wójt gminy Jordanów Artur Kudzia wraz z radną województwa małopolskiego Danutą Kawą i w towarzystwie prezesa OSP Osielec Stanisława Wójcika i druhów strażaków, dokonali odbioru wyremontowanego garażu OSP Osielec. Remont nie byłby możliwy, gdyby nie środki budżetowe Samorządu Wojewódzkiego przyznane w ramach projektu "Małopolskie Remizy".

Następnie wójt Artur Kudzia wraz z radną województwa małopolskiego Danutą Kawą udali się do Toporzyska, by tam w towarzystwie prezesa OSP Toporzysko Grzegorza Rączki, naczelnika Tomasza Rączki, honorowego prezesa OSP Toporzysko Czesława Gizy i druhów - strażaków dokonać odbioru niedawno zakupionego lekkiego samochodu rozpoznawczo - ratowniczego ISUZU.

Samochód ten został zakupiony dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie (118 000 zł), Gminy Jordanów (75 000 zł), Urzędu Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego (20 000 zł), a także dzięki wsparciu osób dobrej woli.

Zarówno władze gminy, jak i społeczność strażacka OSP Osielec i OSP Toporzysko składają serdeczne podziękowania dla pani Danuty Kawy - radnej województwa małopolskiego za ogromne zaangażowanie, wsparcie i wszelką pomoc w pozyskaniu środków finansowych na rzecz OSP.