Wójt Gminy Jordanów informuje, że na terenie naszej gminy zostanie przeprowadzona MODERNIZACJA OŚWIETLENIA ULICZNEGO.

Całkowity koszt tego zadania to 1 500 000 zł, ale dzięki działaniom władz gminy pozyskano na ten cel 1 200 000 zł z Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD Program Inwestycji Strategicznych w ramach projektu „Rozświetlamy Polskę”.

W ramach zadania wykonana zostanie modernizacja istniejącego oświetlenia ulicznego na terenie naszej gminy, polegająca na wymianie opraw nieenergooszczędnych na nowe oprawy. Nowe oprawy bedą gwarantować możliwość zdalnego sterowania bez dodatkowej modyfikacji oprawy.

Celem modernizacji oświetlenia jest poprawa efektywności energetycznej przez obniżenie energochłonności modernizowanego oświetlenia, poprzez redukcję mocy opraw świetlnych.