W minioną sobotę (09.03.) odbyło się walne zebranie sprawozdawcze w OSP Osielec Górny.

Wzięli w nim udział członkowie OSP Osielec Górny oraz zaproszeni goście, a wśród nich m.in. wójt gminy Jordanów Artur Kudzia, przewodniczący Rady Gminy Jordanów Daniel Mirek, przedstawiciel PSP w Suchej Beskidzkiej ml. asp. Arkadiusz Bachul, komendant gminny ZOSP RP Bogusław Wróbel, dyrektor Szkoły Podstawowej w Osielcu Iwona Nowak oraz dyrektor GOKSiP Jordanów Gabriela Korbel.

Zebranych powitał prezes jednostki OSP Osielec Górny dh Krzysztof Stopa, a następnie wybrano przewodniczącą zebrania i protokolantkę. Przewodniczącą zebrania została dyrektor GOKSiP Jordanów Gabriela Korbel, a protokolantką dh Elżbieta Babik.

Z działalnością jednostki w 2023 r. zapoznał zebranych prezes dh Krzysztof Stopa. Sprawozdanie finansowe przedstawiła skarbnik dh Małgorzata Stopa, a raport z działalności bojowej przedstawił naczelnik dh Sławomir Korbel. O działalności prężnie rozwijającej się drużyny MDP opowiedział wiec-naczelnik dh Daniel Bachul. Sprawozdanie z działalności orkiestry przedstawił kierownik dh Adam Targosz.

Część sprawozdawczą zakończyło sprawozdanie komisji rewizyjnej przedstawione przez jej przewodniczącego dh Romana Pacygę. Po wysłuchaniu wszystkich sprawozdań walne zebranie jednogłośnie udzieliło zarządowi absolutorium.

Uczestnicy zebrania zostali także zapoznani z planami działalności jednostki na rok bieżący. Podczas przedstawiania planu jednostki, prezes podkreślił szczególną rolę wójta gminy Jordanów Artura Kudzi i radnych w rozwoju jednostki i podziękował za pomoc w realizacji dotychczasowych zamierzeń.

Podczas zebrania głos zabrali zaproszeni goście, którzy nie szczędzili słów podziekowań i uznania dla działalności tej -najmłodszej w gminie - jednostki. Słowa do druhów - strażaków skierowali: wójt gminy Jordanów Artur Kudzia, mł. asp. Arkadiusz Bachul, komendant gminny Bogusław Wróbel, przewodniczący Rady Gminy Daniel Mirek, dyrektor szkoły Iwona Nowak i dyrektor GOKSiP Gabriela Korbel.

Wójt gminy przekazał też, na ręce prezesa OSP Osielec Górny, symboliczną statuetkę jako wyraz dobrej współpracy i wdzięczności za służbę lokalnej społeczności.

Miłą niespodziankę dla wszystkich pań obecnych na zebraniu przygotował wójt wraz z prezesem. Z okazji Dnia Kobiet obdarowali panie symbolicznymi tulipanami.

O muzyczną oprawę spotkania zadbała orkiestra OSP pod batutą kapelmistrza Michała Kusza.

Więcej zdjęć tutaj