W sobotę (16.03.), w Naprawie, odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Koła Gospodyń Wiejskich "Jarzębinki" z Naprawy.

Zebranie rozpoczęła przewodnicząca KGW Władysława Rawska, witając zarówno członkinie koła, jak i przybyłych gości, m.in. wójta gminy Jordanów Artura Kudzię, przewodniczącego Rady Gminy Daniela Mirka, dyrektor GOKSiP Jordanów Gabrielę Korbel i Józefa Kołodzieja.
Następnie dokonano wyboru przewodniczącej zebrania i protokolanta. Przewodniczącą została Anna Wyka, a protokolantką - Janina Halek.
W kolejnym punkcie zebrania przewodnicząca "Jarzębinek" przedstawiła sprawozdanie z działalności koła w 2023 r. i nakreśliła plan działania na rok bieżący. Z kolei sprawozdanie finansowe KGW za ubiegły rok przedstawiła skarbnik koła Beata Firek, a sprawozdanie komisji rewizyjnej zreferowała przewodnicząca komisji Barbara Płanica.
Aktywna działalność koła w 2023 r., w tym m.in reprezentowanie naszej gminy podczas dożynek powiatowych i wojewódzkich , zyskała uznanie wszystkich członkiń, co znalazło wyraz w jednogłośnym absolutorium dla zarządu KGW.
Podczas zebrania głos zabrali: wójt gminy Jordanów Artur Kudzia, przewodniczący Rady Gminy Daniel Mirek i dyrektor GOKSiP Jordanów Gabriela Korbel.
Zaproszeni goście wyrazili ogromną wdzięczność dla pań za prowadzoną działalność społeczno - kulturalną, za podtrzymywanie i kultywowanie lokalnej tradycji oraz za podejmowane inicjatywy, jak choćby przygotowanie wyżywienia dla pielgrzymów.
W dowód uznania dla działalności koła wójt gminy przekazał na ręce przewodniczącej KGW symboliczną statuetkę.
Tegoroczne zebranie zakończyły wspólne rozmowy przy stole zastawionym smakołykami przygotowanymi przez gospodynię.