Tradycją w gminie Jordanów jest, odbywający się corocznie, w Niedzielę Palmową, Koncert Pieśni Wielkopostnych „Stabat Mater”.

Jego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej i chór „Vox Altisono” z Osielca.

W tym roku na miejsce koncertu wybrano kościół pw. św. Siostry Faustyny w Naprawie, a w koncercie udział wzięli: Schola Parafialna „Muzyczne Perełki” z Naprawy pod kierunkiem Doroty Kurek, chór „Jasień” z Suchej Beskidzkiej pod dyrekcją Małgorzaty Kubieniec, chór „Vox Cordis” z Bystrej Podhalańskiej pod dyrekcją Moniki Smętek, Stowarzyszenie Gospodyń „Sidzinianki” z Sidziny z prowadzącym Markiem Kijanką, solistka Mariola Siepak - Drobna i akompaniująca jej Karolina Kusz oraz chór „Vox Altisono” z Osielca z Ksenią Miśkiewicz na czele.

Niezwykle piękne wykonania pieśni pasyjnych i wielkopostnych wypełniające wnętrza naprawskiej świątyni sprawiły, że tegoroczny koncert stał się dla publiczności nie tylko duchową ucztą muzyczną, ale przede wszystkim ważnym elementem w przygotowaniu do przeżywania nadchodzącego Triduum Paschalnego.

Podczas koncertu swoją obecnością zaszczycili m.in.: wójt gminy Jordanów Artur Kudzia wraz z małżonką oraz starosta suski Józef Bałos wraz z małżonką, ksiądz Wojciech Leśniak - proboszcz parafii w Naprawie, a także sołtys wsi Naprawa Barbara Płanica, dyrektor GOKSiP Jordanów Gabriela Korbel, mieszkańcy Naprawy i goście.

Na zakończenie koncertu głos zabrali: wójt gminy Jordanów Artur Kudzia, starosta suski Józef Bałos i dyrektor GOKSiP Gabriela Korbel. Wiele ciepłych słów skierowali pod adresem wykonawców, podkreślając szczególny charakter dzisiejszego koncertu i jednocześnie dziękując za kultywowanie tej pięknej koncertowej tradycji. A z racji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy złożyli wszystkim zebranym serdeczne życzenia zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności.

Zwieńczeniem koncertu było wręczenie podziękowań dla wszystkich artystów oraz wręczenie nagród laureatom konkursu palm, który odbył się dzisiaj w Naprawie.

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie składa serdeczne podziękowania dla wszystkich artystów biorących udział w koncercie, a także publiczności za obecność. Dziękujemy księdzu proboszczowi Wojciechowi Leśniakowi za możliwość zorganizowania koncertu, a Starostwu Powiatowemu w Suchej Beskidzkiej - za dofinansowanie.

Więcej zdjęć tutaj