Dobiegły końca zebrania wiejskie, które corocznie o tej porze organizowane są na terenie gminy Jordanów. W zebraniach uczestniczył wójt gminy Jordanów Artur Kudzia, przewodniczący Rady Gminy Daniel Mirek, radni, sołtysi, przewodniczący rad sołeckich, dyrektorzy szkół, dyrektor GOKSiP Jordanów Gabriela Korbel, prezes Spółki Komunalnej Tadeusz Tatara, przedstawiciele policji, pracownicy Urzędu Gminy w Jordanowie, przedstawiciele organizacji i instytucji z poszczególnych sołectw, a w miejscowościach, gdzie prowadzona jest gazyfikacja - przedstawiciel firmy PSG Adam Miąskowski.

Podczas zebrań sprawozdanie z działalności za 2023 rok referował wójt gminy Jordanów Artur Kudzia. Mówił o wykonaniu budżetu, wykonanych inwestycjach i remontach. Przedstawił także zaplanowane na ten rok inwestycje i remonty.

Sprawozdania z działalności za rok ubiegły i plany na ten rok przedstawili przewodniczący rad sołeckich, a przedstawiciele policji opowiedzieli o stanie bezpieczeństwa na terenie gminy i poszczególnych miejscowości.

O programie „Czyste Powietrze” mówiła na zebraniach Joanna Czyszczoń - ekodoradca Urzędu Gminy w Jordanowie. Kwestie dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego, scaleń i innych spraw geodezyjnych wyjaśniali pracownicy geodezji Edward Kowalcze i Jolanta Smoleń.

Sporo uwagi poświęcono w Osielcu i Naprawie gazyfikacji wsi. W tym temacie wypowiadał się przedstawiciel PSG Adam Miąskowski.

Zebrania przebiegły w spokojnej atmosferze. Były podziękowania dla władz gminy za dotychczasowe działania, a także wskazanie kolejnych potrzeb do realizacji.