W dniu 26.04.2024 r., w Osielcu, odbyły się ćwiczenia taktyczno - bojowe, w których uczestniczyły jednostki OSP Gminy Jordanów, Miasta Jordanów i Gminy Bystra - Sidzina, a także zastęp JRG Sucha Beskidzka.

Ćwiczenia rozpoczęły się o godz. 19:00 informacją o pożarze budynku mieszkalnego, w którym znajdują się dwie osoby poszkodowane. Pożar wybuchł w bardzo trudno dostępnym terenie, gdzie nie ma możliwości dojazdu ciężkim sprzętem i konieczne jest zbudowanie linii gaśniczej, za pomocą której podawano wodę z rzeki.

Te ćwiczenia miały służyć doskonaleniu umiejętności druhów - strażaków podczas tego rodzaju zdarzeń. Pracy strażaków przyglądał się Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Andrzej Gwiazdonik, Komendant Gminny ZOSP RP dh Bogusław Wróbel, a także przedstawiciele PSP Sucha Beskidzka, wójt gminy Jordanów Artur Kudzia, burmistrz Jordanowa Andrzej Malczewski i prezes OSP Osielec dh Stanisław Wójcik.

Ćwiczenia odbyły się zgodnie z założonym scenariuszem, a założone cele zostały osiągnięte.
Na zakończenie działań słowa podziękowań do strażaków skierowali włodarze gmin: Artur Kudzia i Andrzej Malczewski, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Andrzej Gwiazdonik, Zastępca Komendanta Gminnego ZOSP RP dh Krzysztof Stopa i prezes OSP Osielec. Cenne wskazówki i podziękowania przekazali także przedstawiciele PSP z Suchej Beskidzkiej.

Więcej zdjęć tutaj