W dniu 7 maja br., o godz. 8:30, zebrała się nowo wybrana Rada Gminy Jordanów. Otwarcia obrad dokonał przewodniczący - senior Zdzisław Filipek, który na wstępie przywitał wszystkich zgromadzonych.

Po uroczystym otwarciu przekazał głos Marzenie Książek Przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej w Jordanowie, która w krótkim wystąpieniu podsumowała przebieg wyborów oraz pracę komisji.

Kolejnym punktem było wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego Rady Gminy Jordanów oraz zaświadczenia o wyborze na Wójta Gminy Jordanów.

Kolejnym punktem posiedzenia było złożenie ślubowania przez radnych, a także wójta, a następnie wybór Przewodniczącego Rady Gminy Jordanów. Na stanowisko zgłoszona została tylko jedna kandydatura, która poparta została jednogłośnie.

Nowym Przewodniczącym Rady Gminy Jordanów został radny Zdzisław Filipek.

Następnie radni przystąpili do wyboru zastępcy przewodniczącego. Także i w tym punkcie radni byli niezwykle zgodni i jednogłośnie poparli kandydaturę radnego Tadeusza Kulki.

Nowej Radzie Gminy Jordanów oraz Wójtowi życzymy owocnej i efektywnej pracy na rzecz dobra mieszkańców.

tekst i zdjęcia: A. Grabski

więcej zdjęć: tutaj