Wójt Gminy Jordanów informuje, że na dzień 06.05.2024 roku z programu autorskiego gminy dotyczącego wymiany nieefektywnego źródła ciepła na ogrzewanie proekologiczne w ramach ograniczenia niskiej emisji zostały przygotowane umowy dla 64 właścicieli gospodarstw domowych.

Inwestorzy zadeklarowali chęć wymiany pozaklasowego źródła ciepła na:
  • Pompa ciepła powietrze/woda – 3 gospodarstwa domowe
  • Kocioł na pellet drzewny o podwyższonym standardzie - 29 gospodarstw domowych
  • Kocioł zgazowujący drewno o podwyższonym standardzie – 17 gospodarstw domowych
  • Kocioł zgazowujący drewno o podwyższonym standardzie z funkcją pelletu – 3 gospodarstwa domowe
  • Kocioł gazowy kondensacyjny – 12 gospodarstw domowych.

Program cieszy się dużym zainteresowaniem, każdego dnia wpływają kolejne deklaracje chęci wymiany kotłów pozaklasowych.

Przypominamy, że od początku programu podpisano 181 umów na kwotę 875 989,34 zł.

Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość skorzystać z programu „Czyste Powietrze”.

W gminie Jordanów do dnia 31.03.2024 roku złożono 573 wnioski o dofinansowanie, łącznie wypłacono mieszkańcom za wykonane inwestycje 7 204 793,96 zł.

Gmina zachęca mieszkańców do skorzystania z programów. Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Gminy w Jordanowie.