W dniu 11 maja br., jednostka OSP Osielec Górny, obchodziła święto swojego patrona - świętego Floriana.

Z tej okazji, w kaplicy pw. św. Józefa w Osielcu Górnym, odbyła się uroczysta msza św. koncelebrowana przez ks. Stanisława Skowronka - kapelana powiatowego strażaków i ks. Tadeusza Tokarza - proboszcza parafii w Osielcu.

Po mszy, na placu przed remizą, odbyła się dalsza część obchodów, podczas której wręczono strażakom z OSP Osielec Górny odznaki za wysługę lat.

Dekoracji dokonał wójt gminy Jordanów Artur Kudzia, będący zarazem prezesem Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP oraz prezes OSP Osielec Górny, a zarazem zastępca Komendanta Gminnego ZOSP RP Krzysztof Stopa.

Słowa uznania i podziękowania dla druhów - strażaków za ich bezinteresowną służbę wyrazili: wójt gminy Jordanów Artur Kudzia, księża i dyrektor GOKSiP Jordanów Gabriela Korbel

O oprawę muzyczną uroczystości zadbała orkiestra OSP Osielec pod kierownictwem kapelmistrza Michała Kusza.

Więcej zdjęć tutaj