W dniu 8 maja br., w sali widowiskowej GOKSiP w Osielcu, odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Koła Gospodyń Wiejskich "Osielczanki" z Osielca.

Sprawozdania z działalności koła, w tym sprawozdanie finansowe za 2023 r., a także plany na rok bieżący przedstawiła przewodnicząca KGW Małgorzata Oleksa.

Zarówno dokonania ubiegłego roku, jak i pomysły na rok bieżący spotkały się z uznaniem wszystkich członkiń, które udzieliły jednogłośnie absolutorium zarządowi.

Miłym akcentem zebrania było wręczenie pamiątkowej statuetki dla pań przez wójta gminy Jordanów Artura Kudzię. Pan wójt podziękował gospodyniom za ich zaangażowanie na polu działalności społeczno - kulturalnej i życzył kolejnych dokonań.

Głos zabrali także pozostali zaproszeni goście: dyrektor GOKSiP Jordanów Gabriela Korbel, prezes OSP Osielec Stanisław Wójcik i radny, a zarazem prezes OSP Osielec Górny Krzysztof Stopa. Wszyscy zgodnie podkreślali ogromne zasługi koła w dbaniu o lokalną tradycję i jej kultywowanie.

Wspólne rozmowy przy stole zakończyły tegoroczne walne zebranie KGW.