W dniu 23 maja br., we wszystkich sołectwach gminy Jordanów, odbyły się zebrania wiejskie, podczas których dokonano wyboru sołtysów i członków rad sołeckich.

W zebraniu wiejskim w Łętowni uczestniczyło 64 mieszkańców. Na sołtysa wsi wybrano ponownie Halinę Grubarek, a członkami rady sołeckiej zostali: Elżbieta Płoska, Paweł Hanusiak, Jacek Kołodziejczyk, Marcin Szczurek, Augustyn Kowalczyk, Małgorzata Leśna, Joanna Czyszczoń, Adam Miernik, Wiesław Hanusiak.

Na zebraniu w Naprawie obecnych było 106 mieszkańców. Sołtysem wsi została ponownie Barbara Płanica, a w skład nowej rady sołeckiej weszli: Adam Firek, Piotr Hudoba, Andrzej Kłącz, Józef Kołodziej, Paweł Kowalcze, Daniel Mirek, Marcin Mołocznik, Henryk Święchowicz, Krzysztof Zając.

W zebraniu w Osielcu uczestniczyło 124 mieszkańców. Do wyborów na sołtysa zgłoszono trzech kandydatów: Katarzynę Bachul, Piotra Kaczmarczyka i Ryszarda Ordzowiałego. W wyniku wyborów sołtysem wsi Osielec został Ryszard Ordzowiały. W skład rady sołeckiej weszli: Daniel Bachul, Krzysztof Stopa, Andrzej Korbel, Bożena Czaja, Marek Kardaś, Krystyna Drobna, Małgorzata Stojarska, Maria Wronka i Marek Rusin.

Po trzydziestu czterech latach pracy społecznej z funkcji sołtysa zrezygnowała Krystyna Drobna. Podczas zebrania złożono jej serdeczne podziękowania za dotychczasową działalność.

W Toporzysku w wyborach uczestniczyło 56 mieszkańców, którzy ponownie powierzyli funkcję sołtysa Annie Ryś. Do rady sołeckiej wybrani zostali: Marian Halak, Karolina Kozar, Stanisław Kulak, Zofia Łazarz, Karolina Pyrtek i Wiesław Pyrtek.

W zebraniu wiejskim w Wysokiej wzięło udział 55 mieszkańców. Do wyborów na sołtysa zgłoszono trzech kandydatów: Irenę Tomczyk, Agnieszkę Szyszkę i Jana Smętka. W wyniku wyborów sołtysem wsi Wysoka wybrano Irenę Tomczyk. Do rady sołeckiej wybrano: Annę Trzop, Andrzeja Jąkałę, Stanisława Rzeszótko i Zofię Figurę.

Po dwudziestu czterech latach z funkcji sołtysa zrezygnowała Kazimiera Działek.

Nowym sołtysom i radom sołeckim życzymy dużo zdrowia, siły i powodzenia w pracy na rzecz lokalnej społeczności, a paniom sołtyskom, które zrezygnowały z "sołtysowania" dziękujemy za dotychczasową pracę i życzymy dużo zdrowia.