Wójt Gminy Jordanów informuje, że Rada Gminy Jordanów Uchwałą NR V/39/2024 z dnia 19 września 2024 roku przyjęła zasady udzielania dotacji i finansowania budowy przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Jordanów, kryteriów wyboru inwestycji do dofinansowania oraz trybu postępowania w sprawie udzielania dotacji i sposobu jej rozliczania (Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego z 2024r. poz. 5876).

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego (ogłoszono w dniu 26.09.2024r.).

W związku z tym zainteresowani udzieleniem dotacji do budowy przydomowej biologicznych oczyszczalni ścieków od dnia 11 października 2024r. mogą składać do Wójta Gminy Jordanów wniosek o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie budowy przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków.

Wysokość środków – dotacji przeznaczonych na dofinansowanie budowy przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków z budżetu gminy wynosić będzie do 50 % całkowitego kosztu brutto (zakupu wraz z montażem przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków) udokumentowanego na podstawie faktur, lecz nie więcej niż 8 tys. zł brutto.

Wnioski będą przyjmowane do 30 września każdego roku kalendarzowego. Wnioski złożone po 30 września będą rozpatrywane w następnym roku kalendarzowym.

Realizacja zadania nastąpi po zawarciu umowy w terminie, zakresie i na zasadach określonych w umowie.

Druk wniosku stanowi załącznik nr 1 do zasad udzielania dotacji na budowę przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Jordanów, który został wraz z zasadami opublikowany w Dzienniku Urzędowym Woj. Małopolskiego

Do wniosku należy załączyć następujące dokumenty:
1. kopię dokumentu potwierdzającego prawo do dysponowania nieruchomością, na której zostanie wykonana przydomowa
biologiczna oczyszczalnia ścieków na cele jej wykonania;
2. szkic lub rysunek przedstawiający plan działki i lokalizacji przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków;
3. kopię zgłoszenia potwierdzonego przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej o zamiarze przystąpienia
do wykonania robót budowlanych obejmujących budowę przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków /kopia ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków / kopia ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę budynku mieszkalnego z przydomową biologiczną oczyszczalnią ścieków (załączany jest jeden z wymienionych dokumentów);
4. kopię dokumentacji technicznej przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków;
5. kopię decyzji o pozwoleniu wodnoprawnym (dokument załączany jest tylko w przypadku, gdy wydanie pozwolenia wodnoprawnego jest wymagane przez przepisy prawa);
6. oświadczenie współwłaściciela o wyrażeniu zgody na budowę przydomowej biologicznej oczyszczalni i likwidację
zbiornika na nieczystości ciekłe tzw. szamba oraz o wyrażeniu zgody na wypłacenie dofinansowania współwłaścicielom
ponoszącym koszty budowy (dokument załączany jest tylko w razie dotacji na nieruchomości stanowiącej współwłasność).