W dniu 20.09.2024 r.  wójt gminy Jordanów Artur Kudzia podpisał z firmą Podhalańska Grupa Budowlana ROBEX-BUD Robert Potoczak, Naprawa 663, 34-240 Jordanów, umowę na

zadanie pn. "Modernizacja krytej pływalni w Naprawie".

Przedmiotem inwestycji jest modernizacja budynku krytej pływalni w Naprawie, polegająca m.in na termomodernizacji ścian, wymianie stolarki okienno-drzwiowej, montażu fotowoltaiki, odwodnieniu i wykonaniu nowej nawierzchni istniejących tarasów i balkonów oraz remontu dachu i podbić dachowych.

Zadanie to ma to na celu dostosowanie budynku do obecnie panujących współczynników przenikalności cieplnej dla przegród zewnętrznych, a co za tym idzie znaczną poprawę efektywności energetycznej budynku. Jest to o tyle ważne, że pływalnia wymaga utrzymania wysokiej temperatury powietrza, a każda strata wynikająca z obniżenia izolacyjności cieplnej przegród jest niezwykle kosztowna dla administratora i generująca znaczące obciążenia środowiska. Montaż fotowoltaiki na budynku pozwoli na zaoszczędzenie kosztów użytkowania tego obiektu.

W ramach inwestycji planuje także przeprowadzenie remontu pokrycia dachu. Obecnie nieszczelności skutkują zalewaniem części wewnętrznych i zewnętrznych w budynku i tym samych destrukcje jego warstw wierzchnich i wykończeniowych. Permanentne zawilgocenie wnętrza budynku prowadzi do pogorszenia stanu technicznego oraz estetyki. Ma to też wpływ kondycję techniczną instalacji wewnątrz budynku.

Z uwagi na okres użytkowania budynku, awarii uległ system odwodnienia, a tym samym warstwy wykończeniowe tarasów i balkonów. Brak podjęcia natychmiastowych działań prewencyjnych skutkować będzie dalszym pogorszeniem stanu technicznego przegród przyległych. Przewiduje się wymianę stolarki okienno – drzwiowej aby poprawić szczelność oraz izolacyjność okien i ograniczyć wychładzanie budynku oraz poprawić znacząco przenikalność cieplną.

Całość wykonanych prac pozwoli na znaczne obniżenie kosztów użytkowania obiektu, a co za tym idzie zmniejszy konieczność dodatkowe wsparcia obiektu ze środków Gminy.

Całkowity koszt inwestycji to 4 853 564,01zł.