Od września tego roku dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Jordanów biorą udział w projekcie „Już pływam” w ramach zadania: „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”.

Zajęcia z nauki pływania odbywają się na basenie w Krytej Pływalni w Naprawie.

Projekt przeznaczony jest dla uczniów nie umiejących pływać lub słabo pływających, a uczestniczy w nim 75 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Jordanów, którzy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów nabędą podstawowe umiejętności pływackie.

Dzieci zostały podzielone na 5 grupy, po 15 osób. Projekt przewiduje przeprowadzenie 20 godzin zajęć dla każdej z grup.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego (8.890,00 zł).

Koszty udziału dzieci w zajęciach pokrywa również Gmina Jordanów (24.860,00 zł), oraz rodzice uczniów, biorących udział w Projekcie (12.750,00 zł).

Zakładane rezultaty realizacji Projektu:
1. Zdobycie przez uczniów podstawowych umiejętności pływackich.
2. Wzrost bezpieczeństwa dzieci, poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk.

3. Rozważne i aktywne spędzanie wolnego czasu.

Łączna wartość projektu to 46.500,00 złotych.