W sobotę (20.06.), w Osielcu, odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży o Puchar Wójta Gminy Jordanów. W sportowej rywalizacji udział wzięło 11 drużyn reprezentujących miejscowości z terenu gminy Jordanów. Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: klasy I–III, klasy IV–VI oraz klasy VII–VIII.
Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie „Śleboda” z Osielca oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie. Turniej został dofinansowany w ramach gminnego konkursu ofert na realizację zadań z zakresu sportu i kultury fizycznej.
Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Adrian Motor i Eryk Guzik.
Pomimo kapryśnej pogody młodzi piłkarze pokazali ogromne zaangażowanie, wolę walki i sportowego ducha. Emocji nie brakowało, a każdy mecz dostarczał kibicom wielu niezapomnianych wrażeń.
Po zaciętej rywalizacji w kategorii klas I–III zwyciężyła drużyna z Wysokiej. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Toporzyska, a trzecie drużyna z Osielca. Tuż za podium uplasowała się drużyna z Naprawy.
W kategorii klas IV–VI najlepsza okazała się drużyna z Osielca. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z Wysokiej, a trzecie reprezentacja Naprawy. Na czwartym miejscu zakończyła rywalizację drużyna z Toporzyska.
W najstarszej kategorii wiekowej, obejmującej klasy VII–VIII, zwyciężyła drużyna z Wysokiej. Drugie miejsce zajęła drużyna z Osielca, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja Toporzyska.
Dekoracji zawodników dokonali Wójt Gminy Jordanów Artur Kudzia oraz radni Gminy Jordanów – Ryszard Ordzowiały i Bogdan Bieniek.
Gospodarz gminy pogratulował wszystkim uczestnikom sportowej postawy, podziękował za udział w zawodach oraz zaprosił młodych piłkarzy do udziału w kolejnej edycji turnieju w przyszłym roku. Słowa uznania skierował również do organizatorów i współorganizatorów za wzorowe przygotowanie wydarzenia.
Na zakończenie sportowych zmagań na zawodników czekał poczęstunek w postaci pizzy i napojów, co było miłym zwieńczeniem pełnego emocji dnia.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Jordanów Arturowi Kudzi oraz Radnym Gminy Jordanów za wsparcie finansowe i dofinansowanie turnieju. Szczególne podziękowania kierują także do Klubu Sportowego „Świt” Osielec, a zwłaszcza pana Rafała Bednarza, za nieocenioną pomoc przy organizacji zawodów.
Słowa wdzięczności należą się również ekipie gminnej oraz panu Krzysztofowi Stopie za przygotowanie zaplecza technicznego niezbędnego do sprawnego przeprowadzenia rozgrywek.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za ogrom serca pozostawiony dziś na boisku, rodzicom i opiekunom za wsparcie, zaangażowanie oraz przygotowanie młodych sportowców do zawodów. Podziękowania kierujemy także do sędziów za profesjonalne czuwanie nad prawidłowym przebiegiem turnieju.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już dziś zapraszamy na kolejne piłkarskie święto w przyszłym roku!
Więcej zdjęć tutaj
